Nahoru
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout

ZÁMEK SLAVKOV U BRNA

Délka: cca 1 hod
Náročnost: nízká
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: ne (s výjimkou akcí pořádaných zámkem)
Otevírací doba: Více informací níže

Zámek Slavkov (německy Austerlitz) patří mezi největší barokní zámky na Moravě a zároveň patří i k nejstarším dochovaným panským sídlům. Tento zámek je především známý jako rezidence významného rodu pánů z Kounic a jako místo v jehož blízkosti se v roce 1805 odehrála bitva tří císařů (Bitva u Slavkova). Ve 20. století prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí po bombardování v roce 1945. K zámku patří neodmyslitelně zámecké zahrady. V tomto rozsáhlém parku můžeme najít několik bazénů se sochařskou výzdobou od Giovanniho Giulianiho a ve spodní části se nachází veřejné golfové hřiště.

kompas

Jak se tam dostanete

Zaparkovat se dá buď na parkovišti pod zámkem nebo na Palackého náměstí. Díky své poloze se do Slavkova můžete dostat pomocí vlaků nebo autobusů.

stan

Naše zážitky a doporučení

Nádherný zámek, park i historie. Místo, které Vás díky svoji atmosféře naprosto vtáhne a ohromí. Takhle jsme zámek vnímali my. A jak se líbil Vám?


Pokud budete mít štěstí, tak v parku se často konají koncerty těch nejrůznějších žánrů.

batoh

Něco k zamyšlení

Věděli jste, že na území zámeckého parku je schovaná keška? Více informaci na: www.geocaching.com

vstup

Vstupné a další info

OTEVÍRACÍ DOBA:


Březen, duben, květen, září, říjen: úterý- neděle od 9:00 do 17:00


Červen- srpen: denně od 9:00 do 17:00


PROHLÍDKOVÉ TRASY:


HISTORICKÉ SÁLY (vstupné: 130 Kč dospělý, 80 Kč děti od 6 let a senioři), délka prohlídky je 50 min a zahrnuje nejstarší křídlo zámku, Sál předků, Historický sál a zámeckou kapli Povýšení sv. Kříže


HISTORICKÉ SALONKY (vstupné: 100 Kč dospělý, 80 Kč děti od 6 let a senioři), délka prohlídky je 30 min a zahrnuje většinu menších místností, Divadelní sál, knihovnu a Lovecko-vojenský salonek.


HRANÉ POHÁDKOVÉ PROHLÍDKY (vstupné: 250 Kč dospělý, 180 Kč děti od 6 let a senioři) délka prohlídky je 45 min a pro rok 2020 jsou termíny následující:


21. 6. 2020 – Popelka na zámku


12. 7. 2020 – Popelka na zámku


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)