Nahoru
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout
Zřícenina hradu Trmačov, CoPodniknout

ZŘÍCENINA HRADU TRMAČOV

Délka: 40 min a více
Náročnost: nízká (v případě zvolení našeho doporučení STŘEDNÍ)
Se psem: ano
Otevírací doba: celoročně zdarma

Gotický hrad Trmačov byl založen na přelomu 13. a 14. století a obýval ho rod z Trmačova. Hrad nejspíše zanikl během česko-uherských válek spolu se vsí v druhé polovině 15. století. Jelikož se z hradu dosud zachovaly pouze zbytky bergfritu (okrouhlá hlavní věž hradu) a malé zbytky zdí, je tato zřícenina chráněna jako kulturní památka České republiky.

kompas

Jak se tam dostanete

Zřícenina Trmačov se nachází u vsi Hluboké Dvory, což je zhruba 20 km severně od Brna. Po cestě se pokocháte krásnou přírodou, ale ještě krásnější a pohádkovější příroda Vás čeká právě u zříceniny. Po příjezdu na konci vsi se dá bez problému zaparkovat (kdyby ne, tak po příjezdu do vsi se na levé straně se nachází menší parkoviště).


K zřícenině poté dojdete po modré značce, která Vás povede příjemnou cestičkou. Po cestě si můžete povšimnout malebné zvoničky, kde je dokonce vytvořený zvonek, na který si může kdokoliv zazvonit a něco si přát.


stan

Naše zážitky a doporučení

Cesta k zřícenině je opravdu kraťoučká (cca 1 km), takže doporučujeme si rozhodně prohlídnout i místní krásný les. Za povšimnutí určitě stojí také již zmíněná zvonička a ves Hluboké Dvory. Pokud máte rádi zvířátka, po modré směrem k poli se nachází stádo oveček.


PRO ODVÁŽNĚJŠÍ


Pro odvážnější jsme si nachystali trochu delší trasu. Jak jsem již zmiňovala, na konci obce se vydat po modré směr pole a ovečky. Stále směrem do středu pole, kde se náhle ocitnete mezi polem a začínajícími stromky. Vydáte se mezi polem a stromky směr zřícenina Trmačov. Během cesty na poli se Vám naskytnou nezapomenutelné výhledy na místní krásnou přírodu a když budete mít štěstí, tak narazíte i na místní srnky. Jakmile přejdete pole, tak od zříceniny Vás dělí pouhý les a potůček, přes který se musíte dostat. Naskytne se Vám tady opět úplně jiný pohled na téměř zapomenuté místo v lese.Mapa