Nahoru
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout
Čertův hrádek, Výrova skála, CoPodniknout

ČERTŮV HRÁDEK, VÝROVA SKÁLA

Délka: cca 90 min
Náročnost: vyšší (stoupání do kopce, těžší terén v lese)
Se psem: ano
Otevírací doba: celoročně zdarma

Čertův hrádek se jmenuje podle loupeživého rytíře Hynka z Kunštátu, zvaného Suchý čert. První zmínka o hradu pochází z roku 1346 a jeho pravděpodobný zánik lze datovat do období husitských válek, kdy byl hrad vypálen.

kompas

Jak se tam dostanete

Po cestě autem k hrádku vidíte kolem řeky cestu na kterou se musíte napojit. My jsme zaparkovali vedle silnice na plácku před odbočkou na Olomučany a napojili jsme se na zelenou. Čeká Vás příjemná cesta lesem, která se postupně bude měnit v mírné stoupání po lesních cestičkách. Po výstupu na první kopec pokračujeme stále po zelené až se dostaneme mezi dva kopce. Na jedné straně máme Čertův hrádek kam se rovnou můžeme podívat. Naskytne se nám možnost vidět pozůstatek hradní věže a kdo bude dobře hledat najde i „vchod do pekla“, podle kterého se mezi turisty traduje jméno hradu.


Poté pokračujeme dál po zelené na Výrovu skálu. Cesta na Výrovu skálu je podobná jako na hrádek, opět jdeme po úzkých lesních cestičkách. Výhledy ovšem stojí za to!


stan

Naše zážitky a doporučení

Čertův hrádek a Výrova skála je kratší, ale za to celkem náročný výlet. Trasa po zelené je nevhodná pro nejmenší děti a kočárek z důvodu náročnějšího terénu. Procházka bude ovšem ideální pro Vaše čtyřnohé kamarády. Z vlastní zkušenosti doporučuji nechodit na tento výlet v teniskách s hladkou podrážkou, jelikož při scházení k vyhlídce a do hrádku mohou nastat komplikace v podobě pádu :) .


batoh

Něco k zamyšlení

Máme na Vás otázku, když sedíte na lavičkách před zříceninou a před sebou máte dva kopce (tvoří údolí). Co Vám tento pohled připomíná? Na jaké památce se Vám naskytne téměř totožný pohled? (také najdete na copodniknout.cz)


Samozřejmě Vás nebudeme dlouho napínat


ODPOVĚĎ:


Jedná se o památku Nový hrad, kterou taky doporučujeme navštívit :)Mapa