Nahoru
Písečný lom v Rudicích, CoPodniknout
Písečný lom v Rudicích, CoPodniknout
Písečný lom v Rudicích, CoPodniknout
Písečný lom v Rudicích, CoPodniknout
Písečný lom v Rudicích, CoPodniknout

PÍSEČNÝ LOM - RUDICE

Délka: 60 min
Náročnost: nízká (terén tvoří převážně písek)
Se psem: ano
Otevírací doba: celoročně zdarma

Výlet k písečnému lomu v Rudicích je vhodný pro všechny věkové kategorie a moc se bude líbit i Vašim pejskům. Na písečném lomu je zajímavé to, že hraje všemi barvami (od žluté až po červenou). Nezapomenutelnou součásti lomu je také menší, až mlékovitě zbarvený rybníček, který se nachází uprostřed lomu.

kompas

Jak se tam dostanete

Autem po hlavní silnici projet celé Rudice směrem na Olomučany/Adamov a těsně před značkou oznamující konec vesnice odbočit doleva a po cca 100 m se vpravo nachází parkoviště. Od parkoviště poté vede jediná cesta do lesa, ale nenechte se zmást, protože lom se nachází AŽ na okraji lesa.stan

Naše zážitky a doporučení

Do lomu se vracíme velice často z toho důvodu, že tento pohled se nikdy neomrzí. Určitě doporučujeme si s sebou vzít foťák, protože na tomto místě vznikají nádherné fotky. Zároveň bychom Vás chtěli upozornit na terén, který není úplně nejstabilnější (písek). Věříme, že Vám i Vašim dětem se tady bude moc líbit :) .


Kolem lomu Seč vede okružní naučná 5km stezka Rudické doly, která vede krásným okolím Rudice, kde se těžilo železo, písky a hlinky.


Pokud byste si chtěli Váš výlet prodloužit, doporučujeme navštívit ještě RUDICKÉ PROPADÁNÍ, které se nachází nedaleko Rudic. Dostanete se tam po zelené turistické značce směrem na Jedovnice.


Po cestě narazíte na MUZEUM VĚTRNÝ MLÝN, který rozhodně také stojí za návštěvu. Byl postaven v roce 1865 a jeho expozice zahrnuje například 3D videoprojekci, mineralogii nebo se dozvíte, jak se žilo v Rudici v 19. a 20. stol. (podrobnější informace naleznete na naší stránce u konkrétního výletu :) )Mapa