Nahoru
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout

JEDOVNICE - RYBNÍK OLŠOVEC

Délka: cca 2,5 hod
Náročnost: nízká (cesta po rovince)
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: ano
Otevírací doba: celoročně zdarma

Jedovnice lákají turisty z celého okolí. Jejich okolní lesy přírodního parku totiž vytváří vstupní bránu do Moravského krasu

kompas

Jak se tam dostanete

Městys Jedovnice se nachází 25 km severně od Brna v okrese Blansko. Zaparkovat se dá pohodlně na velkém parkovišti u restaurace Barachov. Parkoviště se nachází hned u rybníka, proto není žádným problémem se hned napojit na cestu, která nás po asfaltu povede okolo rybníka Olšovec.

stan

Naše zážitky a doporučení

Procházku okolo můžeme jedině doporučit. Díky jejímu nenáročnému terénu je vhodná téměř pro všechny. Na své si rozhodně přijdou cyklisti, pejskaři a od věci by určitě nebylo si s sebou vzít longboard nebo skateboard.


V rybníce je stále živo, takže o zábavu budete mít postaráno, ale rádi bychom Vás varovali před labutí, zvlášť pokud bude mít u sebe své mladé! Často na ostatní útočí, takže po jejím přiblížení nedoporučujeme zůstávat v její blízkosti.


Za teplých dní můžete využít několik aktivit, které jsou pro Vás u rybníka připravené:


SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS: Nachází se zde 28 km stezek ve 3 různých okruzích a náročnostech. Je zde možnost občerstvení se, půjčovna nebo servis kol.


WAKEPARK: Vodní lyžování a výuka pro skupiny i jednotlivce. Vlek, na kterém se pohybujete se Vám samozřejmě přizpůsobí, pro zkušenější mohou být nachystané i plovoucí překážky. Je to zážitek, který rozhodně stojí za to!


PŮJČOVNA ŠLAPADEL: Menší šlapadlo pro 2 osoby 125 Kč/hod nebo velké šlapadlo pro 4 lidi 150 Kč/hod


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)