Nahoru
Koniklec na Kamenném vrchu, CoPodniknout
Louka na Kamenném vrchu, CoPodniknout
Vykvétající koniklece na Kamenném vrchu, CoPodniknout
Koniklec s beruškou na Kamenném vrchu, CoPodniknout
Koniklec na Kamenném vrchu, CoPodniknout

KONIKLECE - KAMENNÝ VRCH

Délka: 70 min
Náročnost: nízká
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: ne
Otevírací doba: celoročně zdarma

Kamenný vrch je přírodní rezervace na které najdete na jaře desetitisíce rozkvétajících konikleců velkokvětých. Počet trsů konikleců v této lokalitě přesahuje padesát tisíc, čímž jí náleží světové prvenství. Kromě České republiky roste koniklec velkokvětý totiž už jen na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Německu (nejspíš nepůvodní druh) a okrajově i Srbsku. Největším nalezištěm této silně ohrožené rostliny je podle znalců právě Kamenný vrch u Brna. V současnosti dohlíží na zachování příznivých podmínek pro růst koniklece ochranáři přírody. Kvůli choulostivím koniklecům je však zakázáno do oblasti vstupovat se psem.

kompas

Jak se tam dostanete

MHD: zastávka Koniklecová cca 300m od začátku stezky na ulici Travní.


Na brněnském sídlišti Kamenný vrch najdete oblíbenou turistickou stezku. Tato stezka se nachází ve stejnojmenné rezervaci: Kamenný vrch. Právě zde na jaře vykvétají desetitisíce konikleců velkokvětých, jelikož koniklec je považován posla jara.

stan

Naše zážitky a doporučení

Pro nás to byl moc příjemný odpolední výlet, kdy jsme na chvíli mohli vypnout a užívat si krásy přírody a klidu. Pouhým focením jsme strávili alespoň 20 min, až tak se nám to líbilo :) .


Stezka má délku okolo 2 km, takže je naprosto vhodná pro děti nebo pro návštěvníky vyššího věku. Celou stezku doprovází 8 informačních panelů zaměřených na místní přírodu a najdeme zde také lavičky pro případný odpočinek nebo pokochání se konikleci a přírodou.


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)