Nahoru

PROPAST MACOCHA

Délka: cca 3 hodiny
Náročnost: střední
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: ano
Otevírací doba:

Propast Macocha je největší propastí svého druhu ve střední Evropě a zároveň je součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice. Macocha je také součástí komplexu Punkevních jeskyň, kterými protéká říčka Punkva a její voda se poté objevuje na dně Macochy.

kompas

Jak se tam dostanete

Zaparkovat se dá pohodlně na parkovišti Skalní mlýn, ovšem kdyby bylo plno, dá se přejet na parkoviště ke Kateřinské jeskyni.

stan

Naše zážitky a doporučení

Rádi bychom Vám popsali náš den s propastí Macocha, třeba v něm naleznete nějakou inspiraci:


Výlet k propasti Macocha můžeme pouze doporučit. Na náš výlet jsme se celá rodina vydali v dopoledních hodinách. Zaparkovali jsme na parkovišti Skalní mlýn a vydali jsme se na příjemnou procházku po modré, po asfaltové cestě za doprovodu vláčků. Za horkých letních dnů, zde najdete příjemný chládek mezi skalami. Po cestě naše děti nejvíce bavila kolem protékající Punkva a za zmínku rozhodně stojí i přírodní výtvor Čertova branka. Na Macoše jsme poté navštívili obě dvě vyhlídky, naobědvali se a pomalu se začali vracet k autu po žluté.


Pokud nejste po výletu ještě moc unavení, tak bychom Vám rádi doporučili navštívit Dům přírody Moravského krasu, kde si na své přijdou jak dospělí tak i mladší.

vstup

Vstupné a další info

Vstup na Horní a Dolní můstek propasti je ZDARMA.


Na Macochu se dá pohodlně dojít pěšky nebo dojet lanovkou.


Jednosměrná jízdenka stojí: Dospělí 80 Kč, Děti (nad 3 roky) 60 Kč


Zpáteční jízdenka stojí: Dospělí 100 Kč, Děti (nad 3 roky) 70 Kč


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)