Nahoru
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout
, CoPodniknout

STEZKA KORUNAMI STROMŮ - LIPNO

Délka: 2 hodiny
Náročnost: střední
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: na stezku ne (možnost úschovny psa)
Otevírací doba: více informací naleznete zde

Stezka korunami stromů Lipno byla první stezka svého druhu v České republice. Byla postavena a otevřena v roce 2012. Na stezce najdete 11 adrenalinových sekcí pro dětí, stezka je poté zakončena 40ti metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží.

kompas

Jak se tam dostanete

Pod stezkou je velké parkoviště ZADARMO, místa je dost.


Poté máte 2 možnosti, jak se dostat na stezku:


1. Koupíte si u parkoviště lístek na lanovku, která Vás vyveze přímo ke stezce


2. Od parkoviště vede cesta do kopce, která Vás zavede přímo ke stezce (náročnější terén)

stan

Naše zážitky a doporučení

Od stezky jsme měli velká očekávání (asi jako každý). Na výlet jsme vyrazili hned ráno, protože potom se tam už tvořila dlouhá fronta na vstupenky a na stezce bylo až moc lidí.


Stezka je krásně udělaná a bude se líbit jak malým tak i velkým návštěvníkům. Opravdu nás bavilo odpovídat na různé otázky ohledně stezky a jejího okolí. Každopádně, až se dostanete až na úplný vrchol, tak doporučujeme si s sebou vzít například mikinu, jelikož se tam celkem ochladí.


Dolů vede taky pár zajímavých atrakcí. Ze stezky můžete nasednou na tobogán (vstupné 50 Kč) a sjet k východu – vypadá to strašidelně, ale není to tak rychlé. Poté (kdyby se Vám nechtělo chodit pěšky z kopce k parkovišti) si můžete vypůjčit koloběžky nebo kolo, které pohodlně po dojezdu vrátíte.


Okolí stezky Vám nabízí spoustu možností, co dělat dál. Náš den vypadal tak, že jsme se ráno vydali na stezku a poté jsme si koupili oběd a zamířili k Lipnu. Po jídle jsme si půjčili šlapadla (2 místa, kde si je půjčit – převlékárna se nachází u druhé půjčovny) a užívali si odpoledne na Lipnu. Kolem 16:30 jsme se vydali na Vítkův hrádek (který se nám nabídl mnohem lepší výhled, aspoň podle našeho názoru). Na večeři jsme se poté zastavili ve Frymburku, kde mimochodem najdete také krásná místa na koupání a levnější šlapadla :) .


Co nás ale překvapilo byla cena, která se nám zdála trochu přemrštěná. V tom nás utvrdila i následná návštěva Vítkova hrádku.

vstup

Vstupné a další info

Vstupenka se může koupit i přímo u stezky (pokud nemáte online). Většinou, jakmile si koupíte vstupenku – automaticky pokračujete na stezku.


VSTUPNÉ:


Bez registrace:


Dospělý: 300 Kč


Děti (3-14 let a osoby nad 65): 250 Kč


Dospělí 160 Kč, do 18 let nebo ISIC 110 Kč, děti do 6ti let ZDARMA


Rodina (2 dospělý a 1-4 děti do 14ti let): 850 Kč


S registrací:


Dospělý: 270 Kč


Děti (3-14 let a osoby nad 65): 220 Kč


Rodina (2 dospělý a 1-4 děti do 14ti let): 760 Kč


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)