Větrný mlýn (Ostrov u Macochy) - Co Podniknout

Blog

Větrný mlýn - Co Podniknout

Větrný mlýn (Ostrov u Macochy)

Délka

1,5 hodiny

Náročnost

Nízká

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Ano

Otevřeno

-

Větrný mlýn z první poloviny 19. století, který se pyšně tyčí na kopci v obci Ostrov u Macochy, kterou najdete v okrese Blansko. K tomuto místu se váže pověst, kde ve mlýně strašil čert, kterému se postavil vysloužilý voják.

Jak se tam dostanete?

Zadáte-li do navigace Větrný mlýn Ostrov u Macochy, dostanete se přímo až k místu. Zaparkovat můžete buď pohodlně na parkovišti, které je pod kopcem (u vstupu k jeskyni) a nebo u mlýnu v obci. Mlýn rozhodně nepřehlédnete – jak jsem již zmiňovala vidět jde i ze spodního parkoviště k jeskyním.

Naše zážitky a doporučení

Rozhodně se s vámi musím podělit o tento zážitek! Když jsme tento výlet plánovali, tak jsem se dívala jenom na jednu nejmenovanou stránku, kde bylo napsáno, že je mlýn volně přístupný (byl tak i nafocen). Ovšem, opak byl pravdou a k našemu údivu byl kolem mlýnu udělaný plot, který jen tak přelézt nikdo nechce. Takže tohle je věc se kterou bychom vám doporučovali počítat. Možná při vaší návštěvě bude povolený vstup a branka bude otevřená, ale je dobré počítat se vším. Spojení větrného mlýnu a jeskyně bychom klidně doporučili na lehký odpolední výlet.  

Jak již bylo zmíněno, naproti mlýnu se nachází jeskyně Balcarka. Jedná se o jednu z nejmalebnějších jeskyň, která se u nás vyskytuje – především díky mnohobarevným krápníkům. Při naší návštěvě v březnu bylo bohužel vše zavřeno, tudíž vám nemůžeme dát naše doporučení, ale myslíme si, že za návštěvu to určitě stojí. Pokud se pro ni rozhodnete, tak budeme moc rádi, když se o výlet s námi podělíte.

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on