Nahoru

ZÁMEK A ZÁMECKÁ ZAHRADA LYSICE

Délka: cca 1,5 hod
Náročnost: nízká
Pro děti: vhodné i s kočárkem
Se psem: ne
Otevírací doba: od dubna do října

Zámek Lysice vyniká bohatě zařízenými interiéry, které představují návštěvníkům životní prostředí a styl hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic.

kompas

Jak se tam dostanete

Díky své poloze se do Lysic můžete dostat autobusem (linka 301 a 257) nebo vlakem. Zámek se nachází 35 km od Brna a v blízkosti zámku se nachází několik parkovišť.

stan

Naše zážitky a doporučení

Moc rádi se na tohle místo vracíme. Jednou jdeme na zámek a nebo pouze do zámeckých zahrad, každopádně pokaždé jsme z toho nadšení. Zámek je nádherný a zahrady extrémně fotogenické, takže tuto návštěvu můžeme z celého srdce doporučit.


vstup

Vstupné a další info

PROHLÍDKOVÉ TRASY:


REPREZENTAČNÍ PROSTORY: základní okruh (délka: 50 min., vstupné: 140 Kč). Na tomto okruhu naleznete zbrojnici, knihovny Erwina Dubského, orientální salón, reprezentační prostory, knihovnu Marie von Ebner Eschenbach a další.


PRIVÁTNÍ A HOSTINSKÉ POKOJE (délka: 45 min., vstupné: 120 Kč). Na tomto okruhu naleznete například soukromý byt posledního šlechtického majitele zámku Albrechta Dubského.


ZÁMECKÁ ZAHRADA (délka: 45 min., 40 Kč) Zámecký park s kolonádou je přístupný i bez průvodce.


ZÁMECKÁ ZAHRADA A ZAHRADNICTVÍ S ORANŽERIÍ (délka: 50 min., vstupné 120 Kč) Tento okruh je přístupný pouze v červenci a srpnu. Můžete se těšit na prohlídku zámecké zahrady se sloupovou kolonádou a zámeckého zahradnictví s oranžerií a skleníkem.


Mapa

Máte nějakou připomínku, vylepšení nebo dotaz? Napište nám na info@copodniknout.cz :)