Kobylí vrch | Co Podniknout

Blog

Kobylí vrch | Co Podniknout

Rozhledna Kobylí vrch a Stezka nad vinohrady

Délka

2 hodiny

Náročnost

Nízká

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Ano

Otevřeno

Celoročně zdarma

Jedinečná rozhledna, která si vaši pozornost získá nejen svým tvarem, ale i místem. Jedná se o spirálovitou rozhlednu na Kobylím vrchu, která je vysoká 7,5 metru. Díky její originální architektuře se stala přístupnou jak pro děti a seniory, tak i pro vozíčkáře. Za správného počasí z rozhledny lze vidět až rakouské Alpy.

Dále pak vesnička Vrbice, kde budou srdce milovníků dobrého vína a třeba i Hobita doslova plesat! Krásné a útulné místo přesně dělané na odpolední procházku.

Jak se tam dostanete?

Cesta je velice jednoduchá – do navigace si stačí zadat Kobylí vrch a dojedete až na parkoviště. Pokud to bude vypadat, že je první parkoviště plné, tak jeďte dál – mám pocit, že pro rozhlednu tam jsou vyhrazená 2-3 parkoviště, každopádně pohodlně se bude dat zaparkovat kdekoliv v oblasti.

Do vrbic jsme se poté vydali pěšky po polní cestičce, která nás zavedla přímo do vesnice (auto jsme nechali zaparkované na parkovišti pod rozhlednou). Od rozhledny to je pěšky do vesnice tak max. 15 min.

Naše zážitky a doporučení

Tak první zážitek byla ta omamná vůně kobylinců, což názvu Kobylí vrch teprve dodalo ty správné grády :D. Při naší návštěvě hodně foukalo a výhled nebyl úplně dokonalý, každopádně samotný výšlap na rozhlednu je moc krásný zážitek. Na deskách máte napsané věty k zamyšlení a zajímavosti z dané oblasti, takže i kdyby vám nevyšlo počasí, tak si výlet určitě užijete.

Jelikož celá rozhledna nám trvala tak 30 min a jeli jsme sem hodinu, tak jsme si ještě zašli do vesničky Vrbice. Jak jsem psala již na začátků, rozhodně se jedná o ráj vinařů! Každopádně na 40 min procházku plnou krásných fotek, větrného mlýnu a přírody to určitě bude stačit.

Mimochodem, kolik rozhleden se v této oblasti nachází?

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights