Image Alt

Blog

Květná zahrada v Kroměříži

Délka

1,5 hodiny

Náročnost

Nízká (schody na kolonádu)

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Zakázáno

Květná zahrada v Kroměříži, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku! Samotná Květná zahrada byla založena biskupem Karlem II. z Lichtenštějna-Kastelkornu v letech 1665-1675. Zahrada byla v roce 1998 zapsána do seznamu památek UNESCO.

Jak se tam dostanete?

Před vstupem do zahrady je možnost bezplatného parkování. Ovšem může se stát (jako například nám), že parkoviště bude plné. My jsme si popojeli do vedlejší ulice, kde jsme naštěstí nějaké parkovací místo našli, takže vždycky se dá zaparkovat.

Pro cyklisty čekají před vstupem stojany na kola, ale do zahrad se s kolem nesmí.

Naše zážitky a doporučení

Za sebe určitě doporučuji mít nabitý foťák! Protože zahrady (a zvláště v létě) Vám nabízí širokou škálu originálních a krásných fotek. My jsme v zahradě strávili cca hodinu a půl. Po celé zahradě jsou šikovně rozmístěné lavičky, takže nemusíte mít obavy z náročného chození bez přestávky a občerstvení.

Kroměříž je nádherná, takže určitě doporučujeme navštívit i její střed, mini zoo, restaurace a kavárny. Nasát trochu té příjemné atmosféry, která tam panuje, a díky které to byl pro nás nádherný a příjemný výlet.

Vstupné

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights