Image Alt

Blog

Zámek Červená Lhota

Délka

2 hodiny (50min prohlídka)

Náročnost

Nízká

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Do zámku ne

Červená Lhota je renesanční vodní zámek, který se řadí k nejkrásnějším pohádkovým zámkům v České republice. Natáčeli se zde pohádky, jako například Zlatovláska, Princezna na hrášku nebo O kráse a štěstí. Na Červené Lhotě si můžete prohlédnout dvě hlavní expozice (podkrovní pokoje a interiér 1. patra), o hlavní turistické sezoně je přístupná také expozice ve sklepení.

Jak se tam dostanete?

Na zámek není problém se dostat na kole nebo autem. Hned před příjezdem k zámku budete nasměrování na parkoviště za které jsme platili 60 Kč. K zámku, který je poblíž parkoviště Vás doprovodí pár stánku se suvenýry a občerstvením.

Naše zážitky a doporučení

Na Červenou Lhotu jsme se velice těšili, ale popravdě jsme byli ze začátku malinko zklamaní a to z jednoho obrovského důvodu -> vypustili nám vodu kolem zámku. Zase na druhou stranu! nás nepřecházel optimismus a měli jsme vlastně štěstí v neštěstí, kdo všechno může říct, že viděl Červenou Lhotu vypuštěnou.

Zámek jako takový je nádherný a opravdu doporučujeme jeho prohlídku. Kolem zámku vede příjemná stezka lesem, kde se dá zakoupit i jízda na koních.

Vstupné

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights