Oceanografické muzeum Valencie - Co Podniknout

Blog

Oceanografické muzeum Valencie - Co Podniknout

Oceanografické muzeum ve Valencii

Délka

4-6 hodin

Náročnost

Nízká

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Ne

Místo, které ve Valencii nepřehlédnete a které rozhodně nesmíte vynechat! Mořský svět byl otevřen 12.12.2002. Najdete zde zástupce hlavních mořských ekosystému světa, nádherné prostředí, občerstvení (restaurace), delfíní show a mnoho dalšího. 

Jak se tam dostanete?

Pokud bydlíte ve Valencii, tak se dá do mořského světa pohodlně dostat pěšky třeba přes park. Každopádně poblíž jsou i autobusové zastávky a ani s kolem či autem to nebude žádný problém. Levnější než metro jsou autobusy za 1,5 eura jednu jízdu.

Naše zážitky a doporučení

Asi nejpodstatnější část tvoří právě naše zážitky. S Domčou jsme se do Valencie vydali v lednu, tudíž jsme si mořský svět prošli i za sluníčka, ale i za deště (za deště či zimy bude jediný větší problém delfíní show a venkovní zvířata, jinak je většina mořského světa uvnitř). Asi nejjednodušší bude, když vám ve stručnosti popíšu, jak návštěva proběhla u nás.

Hned na začátek vám určitě doporučuji se s sebou vzít pohodlnou obuv a třeba i nějaké to jídlo a pití. Úplně popravdě, za nás tam byly otevřené především restaurace a nabídka/cena nebyly nic moc teda. Každopádně lístky jsme si koupili na místě a koupili jsme si i tu variantu jít do muzea (nelitujeme, ale mořský svět byl prostě lepší). Jako první jsme se vydali do Oceanograficu, kde jsme byli mezi prvníma. Na internetu jsme si našli, kdy bude první delfíní show a s ohledem na počasí jsme se snažili chytit sluníčko. V ceně jsme měli i audioguida (opět, myslím si, že není úplně nutný) a tak jsme si prošli první část s tunelem. Musím říct, že už jen samotné medúzy, mi úplně vzaly dech! Prošli jsme si první část a potom jsme se vydali na delfíní show. Rozhodně doporučuji! Bylo to něco neskutečně krásného. Po delfínech jsme se rozhodli park projít venkem a dostali jsme se k běluhám. Běluhy jsem nikdy naživo neviděla, tam jsme strávili tak 15 min. Musím vás upozornit, že oni tam ty vnitřní cesty mají hrozně pěkně napojené, takže jsou to vlastně určité sektory, kde máte spoustu vodních tvorů. Nesmím samozřejmě zapomenout na žraloky, kteří svým pomalým a chladným pohybem v nás zanechali opravdu zvláštní pocit. Kdo nás zná delší dobu, tak jsme nemohli vynechat ani našeho maskota: želvu Fredyho. 

Celý mořský svět byl naprosto boží, nikdy jsem nic podobného neviděla, takže jsem odcházela s úžasným zážitkem. Jak jsem již zmiňovala, pořídili jsme si vstupenky i do vědeckého muzea, takže jsme se vydali tam. Nebudu lhát, byli jsme už celkem unavení a hladoví, takže jsme si to celé jen tak rychle prošli a vyzkoušeli pár atrakcí. Myslím si, že kdybychom byli v jiném rozpoložení, tak bychom si to užili víc – přece jenom byli tam super věci, které si člověk mohl sám na sobě vyzkoušet. Ovšem trochu mi radost zkazila kuřátka, která tam nechala se před očima ostatních líhnout a pak smutná hledala maminku, dále byl stále covid, takže osahávat všechny věci člověk taky úplně nechce a poslední věc – ne všechno tam bylo přeloženo do angličtiny. Takže jsme tak zhruba po hodině naznali, že je čas jít dál. 

Každopádně on už samotný komplex tohoto místa je naprosto famózní a pro milovníky pěkných fotek, jak dělaný!

Takže za nás můžeme tohle místo jedině doporučit! A v dalším článku se dozvíte o samotné Valencii. 

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on