Image Alt

Blog

Stezka korunami stromů – Lipno

Délka

2 hodiny

Náročnost

Střední

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Na stezku ne

Stezka korunami stromů Lipno byla první stezka svého druhu v České republice. Byla postavena a otevřena v roce 2012. Na stezce najdete 11 adrenalinových sekcí pro dětí, stezka je poté zakončena 40ti metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží.

Jak se tam dostanete?

Pod stezkou je velké parkoviště ZADARMO, místa je dost. Poté máte 2 možnosti, jak se dostat na stezku:

1. Koupíte si u parkoviště lístek na lanovku, která Vás vyveze přímo ke stezce

2. Od parkoviště vede cesta do kopce, která Vás zavede přímo ke stezce (náročnější terén)

Naše zážitky a doporučení

Od stezky jsme měli velká očekávání (asi jako každý). Na výlet jsme vyrazili hned ráno, protože potom se tam už tvořila dlouhá fronta na vstupenky a na stezce bylo až moc lidí.

Stezka je krásně udělaná a bude se líbit jak malým tak i velkým návštěvníkům. Opravdu nás bavilo odpovídat na různé otázky ohledně stezky a jejího okolí. Každopádně, až se dostanete až na úplný vrchol, tak doporučujeme si s sebou vzít například mikinu, jelikož se tam celkem ochladí.

Dolů vede taky pár zajímavých atrakcí. Ze stezky můžete nasednou na tobogán (vstupné 50 Kč) a sjet k východu – vypadá to strašidelně, ale není to tak rychlé. Poté (kdyby se Vám nechtělo chodit pěšky z kopce k parkovišti) si můžete vypůjčit koloběžky nebo kolo, které pohodlně po dojezdu vrátíte.

Okolí stezky Vám nabízí spoustu možností, co dělat dál. Náš den vypadal tak, že jsme se ráno vydali na stezku a poté jsme si koupili oběd a zamířili k Lipnu. Po jídle jsme si půjčili šlapadla (2 místa, kde si je půjčit – převlékárna se nachází u druhé půjčovny) a užívali si odpoledne na Lipnu. Kolem 16:30 jsme se vydali na Vítkův hrádek (který se nám nabídl mnohem lepší výhled, aspoň podle našeho názoru). Na večeři jsme se poté zastavili ve Frymburku, kde mimochodem najdete také krásná místa na koupání a levnější šlapadla 🙂 .

Co nás ale překvapilo byla cena, která se nám zdála trochu přemrštěná. V tom nás utvrdila i následná návštěva Vítkova hrádku.

Vstupné

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on