Čertův hrádek - Co Podniknout

Blog

Čertův hrádek - Co Podniknout

Čertův Hrádek a Výrova skála

Délka

90 minut

Náročnost

Vyšší (stoupání do kopce, těžší terén v lese)

Pro děti

Bez kočárku

Se psem

Ano

Otevřeno

Celoročně zdarma

Čertův hrádek se jmenuje podle loupeživého rytíře Hynka z Kunštátu, zvaného Suchý čert. První zmínka o hradu pochází z roku 1346 a jeho pravděpodobný zánik lze datovat do období husitských válek, kdy byl hrad vypálen.

Jak se tam dostanete?

Po cestě autem k hrádku vidíte kolem řeky cestu na kterou se musíte napojit. My jsme zaparkovali vedle silnice na plácku před odbočkou na Olomučany a napojili jsme se na zelenou. Čeká Vás příjemná cesta lesem, která se postupně bude měnit v mírné stoupání po lesních cestičkách. Po výstupu na první kopec pokračujeme stále po zelené až se dostaneme mezi dva kopce. Na jedné straně máme Čertův hrádek.

Naše zážitky a doporučení

Čertův hrádek a Výrova skála je kratší, ale za to celkem náročný výlet. Trasa po zelené je nevhodná pro nejmenší děti a kočárek z důvodu náročnějšího terénu. Procházka bude ovšem ideální pro Vaše čtyřnohé kamarády. Z vlastní zkušenosti doporučuji nechodit na tento výlet v teniskách s hladkou podrážkou, jelikož při scházení k vyhlídce a do hrádku mohou nastat komplikace v podobě pádu 🙂 .

Něco k zamyšlení

Máme na Vás otázku, když sedíte na lavičkách před zříceninou a před sebou máte dva kopce (tvoří údolí). Co Vám tento pohled připomíná? Na jaké památce se Vám naskytne téměř totožný pohled? (také najdete na copodniknout.cz)

Samozřejmě Vás nebudeme dlouho napínat

ODPOVĚĎ:

Jedná se o památku Nový hrad, kterou taky doporučujeme navštívit 🙂

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights