Zřícenina hradu Trmačov - Co Podniknout

Blog

Zřícenina hradu Trmačov - Co Podniknout

Zřícenina hradu Trmačov

Délka

Minimálně 40 min

Náročnost

Nízká až střední

Pro děti

Bez kočárku

Se psem

Ano

Otevřeno

Celoročně zdarma

Gotický hrad Trmačov byl založen na přelomu 13. a 14. století a obýval ho rod z Trmačova. Hrad nejspíše zanikl během česko-uherských válek spolu se vsí v druhé polovině 15. století. Jelikož se z hradu dosud zachovaly pouze zbytky bergfritu (okrouhlá hlavní věž hradu) a malé zbytky zdí, je tato zřícenina chráněna jako kulturní památka České republiky.

Jak se tam dostanete?

Zřícenina Trmačov se nachází u vsi Hluboké Dvory, což je zhruba 20 km severně od Brna. Po cestě se pokocháte krásnou přírodou, ale ještě krásnější a pohádkovější příroda Vás čeká právě u zříceniny. Po příjezdu na konci vsi se dá bez problému zaparkovat (kdyby ne, tak po příjezdu do vsi se na levé straně se nachází menší parkoviště).

K zřícenině poté dojdete po modré značce, která Vás povede příjemnou cestičkou. Po cestě si můžete povšimnout malebné zvoničky, kde je dokonce vytvořený zvonek, na který si může kdokoliv zazvonit a něco si přát.

Naše zážitky a doporučení

Cesta k zřícenině je opravdu kraťoučká (cca 1 km), takže doporučujeme si rozhodně prohlídnout i místní krásný les. Za povšimnutí určitě stojí také již zmíněná zvonička a ves Hluboké Dvory. Pokud máte rádi zvířátka, po modré směrem k poli se nachází stádo oveček.

PRO ODVÁŽNĚJŠÍ

Pro odvážnější jsme si nachystali trochu delší trasu. Jak jsem již zmiňovala, na konci obce se vydat po modré směr pole a ovečky. Stále směrem do středu pole, kde se náhle ocitnete mezi polem a začínajícími stromky. Vydáte se mezi polem a stromky směr zřícenina Trmačov. Během cesty na poli se Vám naskytnou nezapomenutelné výhledy na místní krásnou přírodu a když budete mít štěstí, tak narazíte i na místní srnky. Jakmile přejdete pole, tak od zříceniny Vás dělí pouhý les a potůček, přes který se musíte dostat. Naskytne se Vám tady opět úplně jiný pohled na téměř zapomenuté místo v lese.

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights