Image Alt

Blog

Punkevní jeskyně

Délka

60 minut

Náročnost

Střední

Pro děti

Bez kočárku

Se psem

Ne

Udělejte si výlet do Punkevních jeskyní! Svoji oblibu si získaly tím, že Vám umožní se dostat na samotné dno propasti Macocha, a zároveň si užijete romantickou plavbu na lodičkách po říčce Punkvě. Punkevní jeskyně jsou nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu a zároveň s Macochou jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice. V jeskynních bývá chladno, okolo 7-8 stupňů, takže doporučujeme se adekvátně obléct.

Jak se tam dostanete?

Zaparkovat se dá pohodlně na parkovišti Skalní mlýn, ovšem kdyby bylo plno, dá se přejet na parkoviště ke Kateřinské jeskyni.

Naše zážitky a doporučení

Pokud už Vás nebaví velký turistický ruch, rádi bychom Vám doporučili výlet do jeskyň spojit s návštěvou zříceniny Blansek. Od Punkevních jeskyň se vydáte po modré k rozcestníku Pod Salmovkou a poté se napojíte na zelenou, která Vás dovede k zřícenině Blansek. Nenechte se ovšem ze začátku odradit! Od místa označení zříceniny musíte ještě kousek popojít dál, abyste opravdu navštívili poměrně rozlehlý hrad, který byl založen v 13. století olomouckým biskupem Brunem z Schaufenberku.

Další info

Pokud se chystáte navštívit Punkevní jeskyně v letních měsících, doporučujeme si rezervaci vstupů udělat min. 2 týdny dopředu.

Délka prohlídky (s průvodcem) je cca 60 min, během které zdoláte 198 schodů.

Do komplexu jeskyň je zakázáno vodit či nosit zvířata!

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on
Verified by MonsterInsights