Jedovnice - Co Podniknout

Blog

Jedovnice - Co Podniknout

Jedovnice – rybník Olšovec

Délka

2,5 hodiny

Náročnost

Nízká (cesta po rovince)

Pro děti

I s kočárkem

Se psem

Ano

Otevřeno

Celoročně zdarma

Jedovnice lákají turisty z celého okolí. Jejich okolní lesy přírodního parku totiž vytváří vstupní bránu do Moravského krasu.

Jak se tam dostanete?

Městys Jedovnice se nachází 25 km severně od Brna v okrese Blansko. Zaparkovat se dá pohodlně na velkém parkovišti u restaurace Barachov. Parkoviště se nachází hned u rybníka, proto není žádným problémem se hned napojit na cestu, která nás po asfaltu povede okolo rybníka Olšovec.

Naše zážitky a doporučení

Procházku okolo můžeme jedině doporučit. Díky jejímu nenáročnému terénu je vhodná téměř pro všechny. Na své si rozhodně přijdou cyklisti, pejskaři a od věci by určitě nebylo si s sebou vzít longboard nebo skateboard.

V rybníce je stále živo, takže o zábavu budete mít postaráno, ale rádi bychom Vás varovali před labutí, zvlášť pokud bude mít u sebe své mladé! Často na ostatní útočí, takže po jejím přiblížení nedoporučujeme zůstávat v její blízkosti.

Za teplých dní můžete využít několik aktivit, které jsou pro Vás u rybníka připravené:

SINGLETRAIL MORAVSKÝ KRAS: Nachází se zde 28 km stezek ve 3 různých okruzích a náročnostech. Je zde možnost občerstvení se, půjčovna nebo servis kol.

WAKEPARK: Vodní lyžování a výuka pro skupiny i jednotlivce. Vlek, na kterém se pohybujete se Vám samozřejmě přizpůsobí, pro zkušenější mohou být nachystané i plovoucí překážky. Je to zážitek, který rozhodně stojí za to!

PŮJČOVNA ŠLAPADEL: Menší šlapadlo pro 2 osoby 125 Kč/hod nebo velké šlapadlo pro 4 lidi 150 Kč/hod

Galerie

Mapa

Post a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on